MALL.TV přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na našem webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní obsah a reklamy. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies, personalizací reklam podle údajů o vašem chování na webu a zájmech získaných od našich partnerů a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Více informací o ochraně soukromí
Rozumím

Lodě a řeky

2 série | 6 ep.

Každodenní život na palubě remorkéru, který brázdí vody Labe mezi Děčínem a několik stovek kilometrů vzdáleným Hamburkem, můžete sledovat v přímém přenosu 24 hodin denně.

Zobrazit více

V PŘÍPADĚ VÝPADKU PROSÍM PIŠTE NA [email protected] DOČKÁTE SE RYCHLÉ OPRAVY PŘENOSU. DĚKUJEME!

Alternate Text
Lodě a řeky
  • Lodě a řeky
  • ON-LINE REPORTÁŽ
  • O pořadu
Řazení
Nejnovější
  • Abecedně A-Z
  • Nejnovější
  • Nejsledovanější

Když je řeka splavná a soulodí tvořené tlačným remorkérem Rio 2 a dvěma tlačnými čluny Vida 10 a TČ 2 zrovna nekotví nebo nenakládá zboží, můžete se každý den kochat překrásnou krajinou podél Labe mezi Děčínem a Hamburkem. Deset metrů široký kolos je uzpůsobený pro přepravu těžkých nákladů nebo zboží velkých rozměrů, které jiný druh dopravy nepojme. Celková nosnost soulodí činí úctyhodných 1 800 tun.

Posádku plavidla tvoří kapitán Jaroslav Batista, lodník Kuba a dalších několik členů, kteří s vámi budou sdílejí zajímavosti ze života na lodi.

Vzhledem k tomu, že loď se pohybuje po řece i mimo hustě osídlená místa, stává se, že občas vypadne signál a přenos neběží nebo se obraz zasekává. Zajištění přenosu po celé trati z Čech do Německa (někdy zajíždí RIO 2 i do Francie) je technicky nejnáročnější částí projektu. Na Riu využíváme na míru upravenou konfiguraci zařízení TrainData M400 se čtveřicí LTE/3G/2G modemů s čipy Qualcomm, přičemž router disponuje celkem 16 SIM kartami (SIM čipy) - čtyřmi od českých operátorů a zbytkem od německých. Systém si díky takzvanému bondingu poradí i v místech, kde je signál zcela minimální. Dokáže data vhodně rozdělit a prostřednictvím dostupných sítí je odeslat na spojovací servery, kde jsou opět složena do původního datového proudu.

Technologii pro živý přenos z plavidla a Wi-Fi na palubě zajišťuje společnost DataRail Czech Republic a.s.prostřednictvím vlastního řešení TrainData M400 a připojení do všech dostupných sítí současně. Za připojení přes čtyři roamingové karty děkujeme společnosti O2.

Obraz snímá otočná IP kamera AXIS Q6045-E-MkII. Ta poskytuje barevný obraz ve dne i v noci. Přímo v kameře běží streamovací aplikace CamStreamer společnosti NetRex, která umožňuje přenos videa z kamery do přehrávače Mall TV.

 

V případě VÝPADKU nám prosím napište na [email protected]. Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

 

Produkce: Taktiq Communications

TAKTIQ Communications je komunikační agentura působící v oblasti IT/T a pořadatel konferencí i komunitních eventů.

Odpovědná redaktorka: Leona Daňková

Technik: Petr Kospach

Kontakt: [email protected]

 

― Živý přenos