MALL.TV přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na našem webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní obsah a reklamy. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies, personalizací reklam podle údajů o vašem chování na webu a zájmech získaných od našich partnerů a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Více informací o ochraně soukromí
Rozumím

Mazačka jede Prahou

2 série

Její oficiální název zní tramvaj Tatra T3 s evidenčním číslem 5572, obyvatelé Prahy jí ale důvěrně říkají Mazačka. Jezdí Prahou, aby ostatní tramvaje na kolejích nevrzaly. Lidé si s ní pořizují selfie a vy se na to všechno můžete podívat v přímém přenosu ze střechy vozu.

Zobrazit více

V PŘÍPADĚ VÝPADKU PROSÍM PIŠTE NA SLOWTV@MALLGROUP.COM. DOČKÁTE SE RYCHLÉ OPRAVY PŘENOSU. DĚKUJEME!

Alternate Text
Mazačka
  • Mazačka
  • ON-LINE REPORTÁŽ
  • O pořadu
Řazení
Nejnovější
  • Abecedně A-Z
  • Nejnovější
  • Nejsledovanější

Je to český unikát. Mazací tramvaj, oficiálním jménem Tatra T3 s evidenčním číslem 5572, obyvateli Prahy důvěrně přezdívaná Mazačka. Na svých cestách po hlavním městě má za úkol mazat koleje, aby snížila hluk a opotřebení kolejnic i tramvajových kol ostatních vozů. Při své nikdy nekončící práci ujede denně v průměru přes 200 kilometrů. Je tak zdaleka nejvytíženějším vozem nejen ve flotile pražských speciálních tramvají. V ulicích ji můžete pravidelně potkávat od ledna 2015. Historie této tramvaje je ovšem mnohem delší.

 

Na svět přišla roku 1965 v podniku Tatra Smíchov a pod evidenčním číslem 6498 byla nasazena na pražské tramvajové linky. Sloužila spolehlivě až do roku 1990, kdy ji Dopravní podnik přestavěl na tramvaj nákladní. Přestavba z osobní na nákladní tramvaj skončila roku 1992 - tehdy tramvaj dostala i své současné evidenční číslo 5572. Na krátkou dobu své existence se z budoucí Mazačky stal dokonce i sněžný pluh.

 

Svoji nynější funkci dostala tramvaj v roce 2014. Zjistilo se totiž, že aplikace maziva na hlavy kolejnice snižuje hluk i opotřebení kolejí. V lednu 2015, po zhotovení aplikačního zařízení, vyjela tramvaj číslo 5572 z domovského depa na Pankráci do pražských ulic. Další generální opravou prošla Mazačka roku 2016. Získala nový lak v původním design, na korbu nový náklad a s ním i novou funkci - díky kropicí nádrži zvládne i zavlažování zatravněných pásů mezi kolejemi.

Kamera Slow TV sleduje v přímém přenosu dění za tramvají ze zadní stěny kabiny. Instalace a vysílání probíhá ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy. Obraz snímá IP kamera AXIS Q3505-VE poskytující barevný obraz ve dne i v noci. V její paměti je nahraná aplikace CamStreamer společnosti NetRex, která umožńuje přenos videa přímo z kamery do přehrávače Mall TV. Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2.

Mazačka často mění trasu, potkat ji proto můžete opravdu všude, kde vedou tramvajové koleje.

Jízdní řád od 3. prosince 2018:

Pondělí - čtvrtek
Pátek
Sobota

Neděle

V případě VÝPADKU nám prosím napište na [email protected]. Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

Poděkování hlavnímu partnerovi:

Instalace a vysílání probíhá ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy.

 

Produkce: Taktiq Communications

TAKTIQ Communications je komunikační agentura působící v oblasti IT/T a pořadatel konferencí i komunitních eventů.

Odpovědná redaktorka: Leona Daňková

Technik: Petr Kospach

Kontakt: [email protected]

 

 

 

 

  

 

― Živý přenos