MALL.TV přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na našem webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní obsah a reklamy. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies, personalizací reklam podle údajů o vašem chování na webu a zájmech získaných od našich partnerů a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Rozumím

Chromecast

Chyba přehrávání

Zapnout zvuk

Dalši video za sekund
Živě: Hnízdění černých čápů
MallTV Živě: Hnízdění černých čápů

Sdílejte video

0:00
Živě 00:00 / 00:00
Přehrát
Další
Hlasitost
Nastavení
 • Titulky

 • Kvalita

  Auto HD
 • Kvalita
Airplay
Chromecast
Kino režim
Celá obrazovka

Živě: Hnízdění černých čápů

 • Publikováno : před 2 týdny
 • 8,837 zhlédnutí
 • 0 Sledujících diváků
 • 0
 • 0
 • Oblíbené
 • Sdílet
 • Oblíbené

Příroda a ZOO

2 série | 14 ep.

O videu

Díky Slow TV a Záchranné stanici živočichů Makov máte letos možnost sledovat hnízdění vzácných čápů černých Toníka a Toničky. Oba jsou v makovské stanici kvůli poranění křídel, Toník přes 10 let, Tonička přibližně 6 let. Poprvé v Makově zahnízdili před třemi lety, podruhé v loňské sezóně, kdy odchovali tři mláďata. Ta dostala před odletem z hnízda vysílačky. Jedno při podzimní cestě na jih uletělo více než 5 tisíc kilometrů a zahynulo v Etiopii, i tak se ale potvrdil správný způsob vypuštění - přestože čápata vyrostla ve stanici, osamostatnila se a obohatila populaci ve volné přírodě. Jak to dopadne letos? Sledujte přenos!

Čáp černý je vzácný a ohrožený druh, o něco menší než běžnější čáp bílý: délka jeho těla dosahuje 90–105 cm a rozpětí křídel 173–205 cm. Kromě bílého břicha je tělo celé leskle černé, dospělí jedinci mají zobák a nohy hnědočervené (při hnízdění svítivě červené). Samice bývají matnější, ale jinak zbarvené stejně. Čerstvě narozená mláďata jsou prakticky bílá a mají žlutý zobák.

Svá hnízda si čápi černí staví většinou v odlehlých klidných místech vysoko v korunách stromů, ale díky přenosu ze Záchranné stanice živočichů Makov můžete sledovat hnízdění čapího páru v přímém přenosu. Odchov čápů černých v zajetí je vzácný.

Záchranná stanice živočichů Makov byla založena roku 1993 a ročně přijme okolo 600 zraněných, nemocných, vyčerpaných či jinak handicapovaných volně žijících živočichů. Stanici navštíví ročně více jak 10 tisíc lidí, převážně dětí v rámci výuky. Chcete-li činnost stanice podpořit, veškeré možnosti najdete na webových stránkách Makova www.makov.cz. Pro přímý přenos používáme kameru AXIS Q1615.

Nenechte si nic ujít a nejzajímavější záběry nám neváhejte poslat na [email protected].

V případě VÝPADKU nám prosím napište na [email protected]. Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

Hlavní partner: Makov

Technologický partner: Axis

Kategorie

Ukázat více Ukázat méně

23 koment.


0/500
― Živý přenos