MALL.TV přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na našem webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní obsah a reklamy. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies, personalizací reklam podle údajů o vašem chování na webu a zájmech získaných od našich partnerů a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Více informací o ochraně soukromí
Rozumím

Chromecast

Chyba přehrávání

Další video za

Živě: Velká Fatra
Reklama -
Zjistit víc Přeskočit reklamu Přeskočit reklamu Přeskočit reklamu za 5
MallTV Živě: Velká Fatra

Sdílejte video

0:00
Živě 00:00 / 00:00
Přehrát
Další
Hlasitost
Nastavení
 • Titulky

 • Kvalita

  Auto HD
 • Kvalita
Airplay
Chromecast
Kino režim
Celá obrazovka

Živě: Velká Fatra

 • Publikováno : před 2 měsíci
 • 0
 • 0
 • Oblíbené
 • Sdílet
 • Oblíbené

Příroda a ZOO

2 série | 9 ep.

O videu

Zdroj: KUKAJ.SK

Věříme, že si kamera „Veľká Fatra 2“  získá mnoho fanoušků, kterým poodhalí skrytý život zvířat přímo ve volné přírodě pohoří Velké Fatry. Kromě monitorovacího účelu bude sloužit i k edukaci veřejnosti.

Pohled kamery VF 2 – „Kaliště“ 

Kaliště, tedy bahnité místo, slouží černé a jelení zvěři, aby se v něm mohla vyválet. Bahněním nebo tzv. kalištěním se zbavuje kožních parazitů a také se jím efektivně ochlazuje v letních dnech, kdy je velké horko. Můžete se těšit i na pravidelné návštěvy medvědů – v blízkosti lokality není žádný jiný vodní zdroj, takže ho medvědi často využívají jako napajedlo. Po zimě bylo třeba kaliště znovu revitalizovat,  a tím se hřebenová lokalita stala atraktivní pro mnoho druhů zvířat.

Dosud se k jezírku přišli napít: lišky, jezevci, kuny, medvědi, jeleni a laně, srnec obecný  a několik druhů ptáků, z nichž jsou zřejmě nejzajímavější sova lesní, včelojed lesní, puštík obecný nebo jeřábek lesní.

Tento technicky náročný projekt vznikl i díky ochotě a souhlasu uživatele a vlastníka pozemků, na kterých se realizuje. Poděkování patří také firmě tip-net a Základně výcviku a mobilizačního doplňování Martin, který nám umožnil zřízení retranslačního bodu pro zabezpečení konektivity na danou lokalitu. Dále děkujeme Ing. Jurajovi Žiakovi (Správa NPVF), který celý projekt odborně připravil a koordinoval, a Ivanovi Daránimu, který zabezpečil a koordinoval technickou část projektu. Poděkování také patří dalším pracovníkům Správy Národního parku Veľká Fatra Ing. Ivanovi Milanovi a Ing. Júliusovi Schestágovi a v neposlední řadě řediteli Správy Národního parku Veľká Fatra – Mgr. Petrovi Vantarovi.

 

Kategorie

Ukázat více Ukázat méně

27 koment.

― Živý přenos