MALL.TV přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na našem webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní obsah a reklamy. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies, personalizací reklam podle údajů o vašem chování na webu a zájmech získaných od našich partnerů a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Více informací o ochraně soukromí
Rozumím

Příroda a ZOO

2 série | 9 ep.

Ve dne v noci můžete pozorovat pár handicapovaných čápů bílých Honzíka a Marušky v záchranné stanici Makov. Sami už kvůli trvale poraněným křídlům létat nemohou, přesto dosud odchovali více než 50 čápat, která bez rodičů odletěla do Afriky. Jak si povede čapí rodina letos?

 

Zobrazit více

V PŘÍPADĚ VÝPADKU PROSÍM PIŠTE NA SLOWTV@MALLGROUP.COM. DOČKÁTE SE RYCHLÉ OPRAVY PŘENOSU. DĚKUJEME!

Alternate Text
Příroda a ZOO
  • Příroda a ZOO
  • ON-LINE REPORTÁŽ
  • O pořadu
Řazení
Nejnovější
  • Abecedně A-Z
  • Nejnovější
  • Nejsledovanější

Čápi žijí v blízkosti lidí už od starověku a stali se díky tomu nedílnou součástí lidové kultury. V Evropě začal čáp bílý od poloviny 19. století vymírat kvůli industrializaci a nepříznivým změnám v krajině – nezměnila to ani jeho obliba daná z velké části pověrou, že nosí děti. V 90. letech 20. století se začal do Evropy i české krajiny postupně navracet. V současnosti je v Česku zvláště chráněný jako ohrožený druh.

Makovští čápi, které můžete obdivovat v našem přenosu, jsou skutečnými starousedlíky. Žijí zde již 15 let. Odletět ostatně nemohou – mají nevratně poškozená křídla a v divoké přírodě by nepřežili.

Samotná Záchranná stanice živočichů Makov nedaleko Písku funguje od roku 1993. Vedoucím je hajný Libor Šejna. Stanice ročně přijme okolo 500 zraněných, nemocných, vyčerpaných či jinak handicapovaných volně žijících živočichů. Vybavení čítá 35 voliér na ploše 4 000 m2, v současné době zde najdete přibližně 100 zvířat.

Mimo péče o zvířata se ve stanici pořádají také vzdělávací programy pro školy a veřejnost. Ročně záchrannou stanici v Makově navštíví přes 10 000 lidí. Staňte se jedním z nich! Více informací včetně otevíracích hodin najdete na webové stránce Makova.

Pro přímý přenos z hnízda handicapovaných čápů bílých používáme speciální streamovací sadu s kamerou P1365 Mk II, kterou vytvořili na míru experti ze společnosti NetRex. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server MALL.TV. Abyste mohli sledovat přenos 24 hodin denně, je zde instalovaný noční přísvit. Přenos z čapího hnízda se samozřejmě neobejde bez typického čapího klapání zobákem! O jeho zachycení se stará externí mikrofon. V případě VÝPADKU nám prosím napište na [email protected] Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

― Živý přenos